Łap kod.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?
Proces organizacji przyjęcia lub eventu, bez względu na ilość uczestników czy rodzaj spotkania, wymaga dużego nakładu pracy, szeregu ustaleń, podejmowania mniejszych lub większych decyzji. Im więcej elementów składowych całego przedsięwzięcia, tym więcej miejsc, w których możemy napotkać problemy i które będą powodem ogromnego stresu. Jednym z elementów, o który należy zadbać jest catering. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie jak należy, a podjęte decyzje i ustalenia zostaną zachowane, warto postawić na sprawdzonych usługodawców.
Znalezienie odpowiedniej i godnego zaufania partnera jest trudne. Często nie wiemy, na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową, a podejmując się organizacji przyjęcia po raz pierwszy, brakuje nam doświadczenia oraz bazy rzetelnych podwykonawców. W takim przypadku warto opierać się na poleceniach od znajomych lub ewentualnie samodzielnie wytypować, na podstawie znalezionych w internecie opinii, listę potencjalnych firm cateringowych, z którymi warto nawiązać współpracę. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Portfolio imprez

Większość osób wybierając poszukując cateringu zaczyna od poszukiwań w Internecie i zapoznania się z firmowymi stronami. Bez względu na to, czy firma dysponuje firmową stroną www, stroną na facebooku lub innym portalu, warto poszukiwania rozpocząć od przeglądnięcia zrealizowanych zleceń, którymi firmy się chwalą. Krótkie spojrzenie na realizacje pozwoli ocenić, czy konkretna firma jest odpowiednia do obsługi zlecenia. Jeśli szukasz partnera do organizacji konferencji na kilka tysięcy osób, musisz mieć pewność, że imprezy takiej wielkości były już organizowane przez firmę, z którą zamierzasz rozpocząć współpracę.

Estetyka potraw i stołów

Przeglądanie realizacji pozwoli nam jednocześnie ocenić estetykę serwowanego jedzenia, a także wybór dań, które firma jest w stanie przygotować. Profesjonalna firma cateringowa, dbająca o swój wizerunek w sieci, dba o urozmaicone portfolio imprez. Oczywiście należy brać pod uwagę, że nie wszystkimi realizacjami można się pochwalić w internecie, ale dobre wrażenie można zrobić już kilkoma zdjęciami. Warto zwrócić uwagę na różnorodność serwowanych dań, dostępność dań wegańskich lub wegetariańskich, oraz prezentację bufetów słodkich, zimnych i gorących.
Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Posiadane zaplecze i wyposażenie

Posiadanie odpowiednio dużego zaplecza, a także odpowiedniej ilości różnorodnych naczyń do serwowania, talerzy, kieliszków, sztućców, będzie miało znaczenie w przypadku organizacji cateringu dla kilku tysięcy gości. W dobie social mediów i dzielenia się przez gości wrażeniami i wyglądem potraw, to jak prezentuje się zastawa oraz naczynia użyte do serwowania dań ma bardzo duże znaczenie. Im szersza jest oferta firmy cateringowej, tym większą możemy mieć pewność, że dania zachwycą i zaskoczą gości, a tym samym nasze wydarzenie będzie kulinarnym sukcesem.

Terminowość

Trudno będzie ocenić terminowość konkretnej firmy, jeśli jeszcze nie podjęliśmy z nią współpracy. Niemniej jednak pomocne będzie przeglądanie znalezionych w internecie opinii o firmach cateringowych, a sam proces pierwszego kontaktu, czyli czas reakcji na nasze zapytanie, pierwsze wrażenie przez telefon, pozwolą nam wyciągnąć wnioski o naszym przyszłym zleceniobiorcy.

Proponowana oferta

Jeśli już dokonaliśmy wyboru potencjalnych firm cateringowych, warto skontaktować się z nimi bezpośrednio i poprosić o wycenę organizowanej imprezy. W ofertach przygotowywanych przez dobre firmy cateringowe można znaleźć wszystkie niezbędne informacje odnośnie zlecenia. Poza ceną – ilość potraw, napojów, zakres obsługi, czas, elementy dodatkowe jak stoliki, krzesła, dekoracje, a także proponowane menu dostosowane charakterem do zlecenia.

Organizacja eventu lub przyjęcia może być źródłem dużego stresu. Bez względu na wielkość imprezy należy podjąć szereg decyzji, które będą rzutowały na ostateczny sukces całego przedsięwzięcia. Wybór właściwej i profesjonalnej firmy cateringowej, która przygotuje smaczne i estetycznie podane jedzenie sprawi, że goście spędzą czas przyjemnie, a tym samym cała impreza będzie uznana za udaną.

Najwyższa jakość usług

Dla naszych Klientów nie ma przyjęć mało ważnych, podobnie dla nas. Nasz szef kuchni i zespół kelnerów z jednakowym zaangażowaniem podchodzą do przygotowania i obsługi cateringowej kameralnych przyjęć, jak i dużych konferencji i imprez firmowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to poznaj filozofię naszych działań.

Catering Kraków

  • Organizacja imprez firmowych
  • Usługi cateringowe w Krakowie
  • Catering Kraków kongresy
  • Imprezy firmowe
  • Catering Kraków pikniki
  • Obsługa przyjęć
  • Catering Katowice

Sala bankietowa Kraków Mogilany

Serdecznie zapraszamy do prowadzonej przez nas wyjątkowej Sali Bankietowej Triana w podkrakowskich Mogilanach. Zapewniamy pełną obsługę techniczną, wyżywienie i pomoc przy organizacji bankietu nawet dla 350 osób. Poznaj szczegóły sali na stronie dedykowanej weselom, cateringowi weselnemu i bankietom wesela.jurek-catering.pl

Sprawdź nasz profesjonalny catering

Wiemy, że wybór cateringu nie jest łatwy. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, podzielimy się doświadczeniem i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Poznajmy się