Łap kod.

Jak przygotować przyjęcie na ostatnią chwilę

„Życie przynosi niespodzianki” – to i wiele innych powiedzeń związanych z nieprzewidywalnością życia będzie dobrym wstępem do dzisiejszego wpisu i nawiązaniem do tematu, który dzisiaj poruszymy. Przyjęcie na ostatnią chwilę – temat trudny, oczywiście niespodziewany, a przez to wymagający wiedzy i doświadczenia, aby osiągnąć sukces i podołać jego realizacji. Jeśli te niespodzianki spotykają Was często, to oczywiście posiadacie już doświadczenie i wiedzę, i z pewnością poradzicie sobie z tematem doskonale. Jeśli jednak trafiliście na ten wpis przypadkowo próbując zaradzić niespodziance z gatunku „Przyjęcie na ostatnią chwilę”, to dobrze trafiliście. W dalszej części wpisu powiemy Wam co robić.
przyjęcie w ogrodzie
Zaczniemy od tego, że do organizacji przyjęcia można podejść na wiele sposobów i rozwiązań też będzie wiele. Nawet te niespodziewane i organizowane pośpiesznie mogą się udać, a goście do końca nie będą mieli pojęcia, że całe przygotowania nie trwały zbyt długo.
Dzisiaj podamy 3 rozwiązania i skupimy się na organizacji przyjęcia okolicznościowego (małym bankiecie, choć z dużym też sobie poradzimy) oraz na organizacji wesela.

Rozwiązanie nr 1

Restauracja lub sala bankietowa

Jednym z pierwszych rozwiązań, które przychodzi nam do głowy jest oczywiście organizacja przyjęcia (czy to okolicznościowego czy też wesela) w restauracji, których zapewne w Waszej okolicy nie brakuje. Rozwiązanie proste, bo restauracje zapewniają catering (potocznie powiemy jedzenie), ale konia z rzędem temu, kto w okresie wiosenno-letnim znajdzie wolny termin w restauracji w dni wolne od pracy (bo podejrzewamy, że w ciągu tygodnia nie będzie z tym problemu, ale nie o to nam chodzi, aby „wciskać” ważne dla nas wydarzenie pomiędzy dni robocze). Przy większej liczbie osób możliwym rozwiązaniem jest również wynajęcie sali bankietowej (np. naszej) wraz z cateringiem i pełną obsługa kelnerską. Rozwiązanie nr 1 można śmiało zastosować w organizacji przyjęcia oraz wesela.

przyjęcie na ostatnią chwilę

Rozwiązanie nr 2

Wypożyczalnia naczyń

Przy niewielkiej liczbie gości warto również rozważyć organizację przyjęcia (lub też niewielkiego wesela) we własnym domu lub mieszkaniu posiadającym sporych rozmiarów salon. Jeśli decydujecie się na przygotowanie jedzenia we własnym zakresie, a martwi Was niedostateczna ilość zastawy stołowej czy też wielkość stołu, zawsze możecie skorzystać z usług wypożyczalni naczyń, która za relatywnie niewielką kwotę zapewni wszystko, czego Wam brakuje.
Jeśli nie chcecie zajmować się przygotowaniem jedzenia i obsługą gości, dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie godnej zaufania firmy cateringowej, która przygotuje jedzenie, poda, a na końcu posprząta po sobie, a Wam pozostanie cieszyć się chwilą. Taka opcja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli gośćmi są również dzieci, które zapewne będą się lepiej bawiły w domu niż w restauracji. Poza tym warto docenić przydomowy ogród, który zapewni chwile wytchnienia nie tylko małym biesiadnikom, ale tym starszym również.

Rozwiązanie nr 3

Przyjęcie w plenerze

Przy większej liczbie osób (głównie mówimy tu o weselu) lub w przypadku, kiedy rozwiązanie nr 2 nie wchodzi w grę warto pomyśleć o organizacji przyjęcia w tzw. plenerze. Takie rozwiązania są jeszcze dość rzadko u nas spotykane, ale jeśli zależy nam na czymś wyjątkowym i zakładamy (jak na początku wpisu), że organizujemy przyjęcie na ostatnią chwilę, często jest to jedyne wyjście. Oczywiście warto zabezpieczyć się i wynająć duży namiot, który zapewni schronienie w razie kłopotów z pogodą, ale nie jest on konieczny. Warto rozejrzeć się również za opcją przyjęcia w ogrodzie np. w dworkach lub pałacykach, które chętnie zorganizują dodatkowe wydarzenie na swoim terenie, a my będziemy mieć piękne tło dla naszego przyjęcia.

Jako firma cateringowa działająca na rynku już ponad 10 lat organizowaliśmy przyjęcia w ogrodach, muzeach, parkach i wielu innych miejscach (w dziale Miejsca Cateringu znajdziecie kilka podpowiedzi, ale chętnie służymy również innymi dobrymi adresami miejsc na przyjęcie w plenerze). Dla firmy cateringowej posiadającej dobre zaplecze gastronomiczne takie przyjęcie nie stanowi problemu, a całą logistykę i obsługę śmiało można zostawić w jej rękach. Co więcej profesjonalnemu cateringowi można wskazać dowolne miejsce i mieć pewność, że obsługa będzie zapewniona i to na najwyższym poziomie.

Najwyższa jakość usług

Dla naszych Klientów nie ma przyjęć mało ważnych, podobnie dla nas. Nasz szef kuchni i zespół kelnerów z jednakowym zaangażowaniem podchodzą do przygotowania i obsługi cateringowej kameralnych przyjęć, jak i dużych konferencji i imprez firmowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to poznaj filozofię naszych działań.

Catering Kraków

  • Organizacja imprez firmowych
  • Usługi cateringowe w Krakowie
  • Catering Kraków kongresy
  • Imprezy firmowe
  • Catering Kraków pikniki
  • Obsługa przyjęć
  • Catering Katowice

Sala bankietowa Kraków Mogilany

Serdecznie zapraszamy do prowadzonej przez nas wyjątkowej Sali Bankietowej Triana w podkrakowskich Mogilanach. Zapewniamy pełną obsługę techniczną, wyżywienie i pomoc przy organizacji bankietu nawet dla 350 osób. Poznaj szczegóły sali na stronie dedykowanej weselom, cateringowi weselnemu i bankietom wesela.jurek-catering.pl

Sprawdź nasz profesjonalny catering

Wiemy, że wybór cateringu nie jest łatwy. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, podzielimy się doświadczeniem i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Poznajmy się