Łap kod.

Biały obrus – klasyka na przyjęcie i wesele

Biały obrus kojarzy nam się z tradycyjnym przyjęciem, komunią świętą, Bożym Narodzeniem oraz weselem. Biały obrus jest klasykiem samym w sobie, który przede wszystkim jest doskonałym tłem dla eleganckiej zastawy stołowej i wszelkich dekoracji, czy to na stole czy też na sali.
Jednak niektórym ten tradycyjny element stołu źle się kojarzy i chętnie zastąpiliby go czymś mniej formalnym, ale czy warto? O tym w dalszej części dzisiejszego wpisu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni naczyń, a w niej znajdziecie m.in. białe obrusy, które uświetniają przyjęcia, na których catering zapewnia firma Jurek-Catering Serwis.

Biały obrus - catering

Już na początku podpowiemy, że według nas nie warto zamieniać białego obrusu na stole na coś innego. A zdecydowanie warto poszukać inspiracji, jak ten formalny dodatek na stół zmienić w coś, co będzie odpowiadało naszym wymaganiom. Aby Wam było jeszcze łatwiej, to przygotowaliśmy kilka propozycji, które sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Różne wzory i faktury
Biały obrus nie musi być jednolity. Na rynku istnieje tak szeroki wybór obrusów, że aż trudno się zdecydować. Do wyboru mamy obrusy z ozdobnymi plisami i mereżkami, z haftowanymi wstawkami, z gipiurą, czy też o różnej strukturze materiału. Trudno wymienić wszystkie dostępne opcje, ale dla szukających alternatywy istnieje wiele możliwości.
Odcieni białego też jest wiele, od śnieżnobiałych wpadających w tony niebieskie, aż po delikatnie śmietankowe, ciepłe odcienie bieli.
Jedno ze zdjęć pokazuje, że biały obrus jest idealnym tłem do podkreślenia piękna dekoracji kwiatowych. Jeśli dodalibyśmy na stół jakiś dodatkowy akcent kolorystyczny to mógłby on przyćmić piękno bukietów ustawionych na stołach.

Biały obrus - catering weselny

Bieżniki
Kolorowymi bieżnikami można urozmaicić wygląd stołu i jednocześnie jest to dobry sposób na wyeksponowanie dekoracji na stole lub też na podkreślenie zastawy stołowej. Na poniższych zdjęciach widać, jak w prosty i tani sposób urozmaicić biały obrus, poprzez dodanie jutowego bieżnika fantazyjnie związanego u szczytu stołu lub też, aby podkreślić marynistyczny charakter przyjęcia można dodać bieżnik w biało-granatowe pasy, który położony na okrągłym stole zaznacza jego środek.
Ostatnia grafika w piękny sposób prezentuje możliwość udekorowania stołu dwoma bieżnikami, które nie będą ułożone centralnie na środku stołu, ale będą jednocześnie pełniły funkcje podkładek pod talerze.

Bieżnik

Akcenty kolorystyczne na stole
Dobrym sposobem na uatrakcyjnienie stołu jest dodanie koloru w postaci serwetek, dodatkowego obrusu w kontrastowym kolorze, kartek z rozpisanym menu lub też zastawy stołowej na przykład ze złotym akcentem.
Przykłady poniżej i zagadka – które zdjęcie to stół przygotowany na wesele w naszej sali weselnej?

Biały obrus - dodatki kolorystyczne

Biały obrus zawsze będzie się kojarzył z elegancją i ma zdecydowanie charakter ponadczasowy. Jest również dobrą bazą, na której można wyczarować, co tylko sobie wymarzymy, a jednocześnie daje nam możliwość zmiany całej aranżacji tylko poprzez zmianę kilku jej elementów.

Zdjęcia zostały zaczerpnięte z serwisu pinterest.com lub pochodzą z naszych zasobów.

Najwyższa jakość usług

Dla naszych Klientów nie ma przyjęć mało ważnych, podobnie dla nas. Nasz szef kuchni i zespół kelnerów z jednakowym zaangażowaniem podchodzą do przygotowania i obsługi cateringowej kameralnych przyjęć, jak i dużych konferencji i imprez firmowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to poznaj filozofię naszych działań.

Catering Kraków

  • Organizacja imprez firmowych
  • Usługi cateringowe w Krakowie
  • Catering Kraków kongresy
  • Imprezy firmowe
  • Catering Kraków pikniki
  • Obsługa przyjęć
  • Catering Katowice

Sala bankietowa Kraków Mogilany

Serdecznie zapraszamy do prowadzonej przez nas wyjątkowej Sali Bankietowej Triana w podkrakowskich Mogilanach. Zapewniamy pełną obsługę techniczną, wyżywienie i pomoc przy organizacji bankietu nawet dla 350 osób. Poznaj szczegóły sali na stronie dedykowanej weselom, cateringowi weselnemu i bankietom wesela.jurek-catering.pl

Sprawdź nasz profesjonalny catering

Wiemy, że wybór cateringu nie jest łatwy. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, podzielimy się doświadczeniem i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Poznajmy się